Co można robić zimą?

 "Kicia Kocia. Zima" Anity Głowińskiej, to kolejne wydanie bestsellerowej serii dla najmłodszych

Kicia Kocia. Zima” Anity Głowińskiej, to kolejne wydanie bestsellerowej serii dla najmłodszych. Książeczki przeznaczone są dla dzieci mniej więcej w wieku 2-3 lat. Każda opowiada o innym ważnym etapie, bądź wydarzeniu w życiu dziecka lub o ważnej codziennej czynności. Przykładowo wśród opowieści znajdziemy wydanie o tym jak Kicia Kocia nie może spać, o tym jak sprząta, czy jak wygląda podróż samolotem i oczekiwanie na nią na lotnisku. Są to idealne książkowe propozycje, które mają na celu wspomóc rodziców w przekazywaniu maluchom, jak pewne sprawy wyglądają i jak należy się w pewnych sytuacjach zachowywać. Jednak przekazywane to jest za pomocą bajki, co jak wiemy w przypadku dzieci sprawdza się najlepiej. Dzięki tej serii na spokojnie podczas wieczornego czytania można przekazać maluchom to, co najważniejsze, a w razie problematycznych sytuacji w ciągu dnia, możemy śmiało powoływać się na Kicię Kocię i na to jak ona się wtedy zachowała.

Zimowe przygody

W tej części przygód Kicia Kocia opowie nam jak wygląda wychodzenia na zewnątrz zimą i co można robić w takie, mroźne zimowe dni. Nie ma mowy o żadnej nudzie i siedzeniu w domu. Śnieg i mróz to też są świetne warunki do zabawy. Jednak zanim wyjdziemy z domu koniecznie trzeba się ciepło ubrać. Nie wolno pomijać żadnego elementu garderoby. Mróz nie przelewki! Koniecznie trzeba pamiętać o grubych skarpetkach, czapkach i szalikach. Oczywiście bez rękawiczek też nie można wychodzić z domu. Jak tu ulepić bałwana, kiedy mróz szczypie w małe rączki? Kicia Kocia, kiedy już odpowiednio się ubierze, zbierze nas w zimową podróż i pokarze nam jak można cudownie spędzić czas na zewnątrz również zimą. Ulepimy wspólnie bałwanka, zagramy w hokeja na lodzie. Wspólnie odkryjemy wielką górkę, z której idealnie będzie się zjeżdżać na sankach. Urządzimy prawdziwą bitwę na śnieżki. Z Kicią Kocią nie można się nudzić, jej żadna pogoda nie jest straszna.

Uczenie przez czytanie

Kicia Kocia. Zima” to idealna propozycja na zimowe wieczory dla najmłodszych czytelników. Dzięki tej części rodzice będą mogli nauczyć swoje pociechy, że zimą zdecydowanie trzeba się cieplej ubierać oraz będą mieli okazję na omówienie wszystkich zimowych aktywności. Po przeczytaniu tej części przygód Kici Koci jazda na sankach, lepienie bałwana i bitwa na śnieżki już żadnemu dziecku nie będzie obca. Jeżeli spodoba Wam się ta zimowa odsłona małej kociej bohaterki koniecznie zajrzyjcie do pozostałych części. Seria jest już tak rozbudowana, że każdy rodzić z pewnością znajdzie to, czego akurat potrzebuje dla swojego malucha. Dodatkowo w każdej książeczce jest pełno ilustracji, które z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych i idealnie uzupełnią opowieści.

Background obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com